3. den - dopoledne

Dnešní ranní budíček byl časný, již v 7:30. Následovala bohatá snídaně a poté nástup s batůžky. Pro děti jsme připravili výpravu Po stopách žuly. Ještě než jsme vyrazili, tak jsme odhalili celkem 13 prasátek. Nikdo se ráno nešel umýt. Takže batůžky dolů a poklusem do umývárny. Poté děti dostaly svačinu na cestu a vyrazili jsme. Cestou jsme plnili spoustu úkolů zaměřených na poznávání přírody, zkoušku četby, sběr hub. Děti si zaskákaly jako nejlepší skokani (žába, veverka, atd..). Změřili jsme všechny děti a jejich velikost přirovnali k lesní zvěři. Cestou děti snědly banán a nějakou maličkou sladkost. V polovině cesty se již začala projevovat únava. Děti jsem motivovali obědem, který na ně čekal. Řízek s kaší má rád každý. Je pravda, že na oběd jsme dorazili o hodinu později, ale zato mají děti za sebou 13860 kroků a celkem 9,2 km. Tobík prohlásil, že chce být doma a spát celý den, Aleš řekl, že takovou dálku v životě ještě nešel a Matěj přestal mluvit a divně se na nás kouká:-). Polední klid bude do 15 hodin.

Odoledne prší, prší, prší jako z konve. Po výborném rizetu jsme hokejistům vyhlásili turnaj v minifotbálku. Děti jsme rozdělili do dvojic. Každá dvojice si zvolila název - tygři, tyrani, raci, černí žraloci, cyklisti a hasiči. Do semifinále postoupili raci, cyklisti, černí žraloci a tygři. 4. místo obsadili tygři, 3. místo černí žraloci, 2. místo cyklisti a vítězi se stali raci. Všichni pak obdrželi malou odměnu z Lega.

Fotogalerie 2

2. den

Probudili jsme se do chladného a deštivého rána. Budíček byl byl v 7:30 a pak následovala rozcvička s hudbou a ranní hygiena. Snídani jsme si posunuli na 8:30. Snídaně formou bufetu se dětem moc líbila. Z nabídky kuliček, lupínků, jogurtu, marmelád, šunky, sýrů, vánočky, pečiva, toustů a zeleniny si každý vybral dle své chuti. Tobík si dal nášup kuliček s mlékem. Dále jsme děti rozdělili do dvou skupin a provedli seznámení s pravidly minihokeje pro letošní sezónu, barevným značením hráčů, signalizací rozhodčích, ukázali jsme dětem video s výrobou puků a rozebrali jednotlivé části hokejky. Druhá skupina měla blok zaměřený na pohyb hráčů během hry s nákresem na herní tabulku. Hygiena a oběd - polévka, kučecí paličky a šťouchané brambory. Ke svačince bylo jablko.

Odpledne k nám bylo počasí vlídnější, a tak jsme hned po poledním klidu vyrazili na plácek cvičit. Děti jsme rozdělili do tří skupin. Děti měly na jednom stanovišti střelbu na bránu doplněnou radarem na měření rychlosti. I trenéři si to zkusili. Nejúspěšnější byl Radek Kočovský st. se střelou golfem a rychlostí 115 km/h - tím získal své nej. Jirka Cédl získal také své - nejdelší střela - puk najdeme jedině se sekačkou. Josef měl také nej - nejvyšší střela - puk sundavali hasiči. Všichni trenéři překonali rychlost min 105 km/h. :-) Na druhém stanovišti měli běžeckou abecedu s žebříkem a na třetím stanovišti se zúčastnili parkurového běhu. Na všech stanovištích se několikrát vystřídali. Po odpolední svačince - termix a rohlík bylo skákání přes švihadlo a koordinace s hokejkou. V 17:00 se Račím hradem rozezněly sirény a děti si myslely, že jede sanitka. Na louce stáli dobrovolní hasiči z Čisté s novým zásahovým vozem, který celý dětem ukázali a předvedli. Pro děti to byl úžasný zážitek a dobrovolným hasičům bychom chtěli moc  a moc poděkovat. Děti si vyzkoušely stříkačku, kyslíkovou bombu, přilbu a prolezli celé hasičské auto. V 19:00 jsme šli na večeři. Každé dítě si šlo přidat - svíčkové nemohli odolat. Své nej má i Rakek Kočovský jr. - 6 knedlíků.

Fotogalerie 1

1. den

Po příjezdu dostal každý hráč týmové tričko s logem HC Rakovník a svým jménem, číslem v modré barvě. Po ubytování byli chlapci a dívky seznámeni s pravidly pohybu po táboře a samozřejmě se slušným chováním. Následovala procházka lesem. Pro některé děti to byla, jak jsme se dozvěděli, premiéra. Dali jsme si hodinku fotbálek a pak hurá na večeři. K večeři si sportovci dali kuřecí maso na paprice s těstovinkami. Po večeři jsme vyhlásili výtvarnou soutěž o ztvárnění loga HC Rakovník. Za odměnu dostaliy děti malou pozornost z Lega. Před devátou hodinou se šly děti umýt a hajdy do pelíšku. Mezitím se strhla bouřka, a tak jsme měli o bojovku postaráno. Kolem půlnoci i Anička padla a my si šli také odpočinout.

Křivonet

Josef Kýna - děkujeme